Den Haag stimuleert vraag en aanbod uitstootvrije taxi’s

De gemeente Den Haag werkt aan het verbeteren van de luchtkwaliteit in de stad. Ook de taxisector moet daar een bijdrage aan leveren door geleidelijk uitstootvrij te gaan rijden. Daarbij wordt zowel aan het aanbod van als de vraag naar emissievrij taxivervoer gewerkt. 

In 2030 wil de gemeente Den Haag voldoen aan de richtlijnen voor luchtkwaliteit van de wereldgezondheidsorganisatie WHO. Het beleid daarvoor bestaat uit meerdere maatregelen. De gemeente verduurzaamt het eigen wagenpark en vraagt in relevante aanbestedingen zo veel mogelijk naar de inzet van uitstootvrije voertuigen. Dat vertaalt zich onder meer in de 35 waterstoftaxi’s die Noot sinds kort gebruikt voor het wmo-vervoer.

Milieuzone ook voor taxi’s

Ook op andere vlakken wordt aan de luchtkwaliteit gewerkt: een verbod op 2-takt brom- en snorfietsen in de hele stad, inzet op uitstootvrije bevoorrading van winkels en bedrijven in de binnenstad, voorlichtingscampagnes over houtstook en sloopregelingen voor voertuigen die volgens de nieuwe regels te vervuilend zijn. Verder wil Den Haag de laadinfrastructuur voor elektrische voertuigen uitbreiden en moet er een milieuzone voor personenauto’s en bestelwagens komen. 

“De beoogde milieuzone voor personen- en bestelauto’s zal ook voor taxi’s gelden”, legt Rowena Dekker uit. “Daarnaast worden er met de taxiondernemers afspraken gemaakt over elektrisch rijden. Door als gemeente alleen elektrische taxi’s in te huren en in de regel te kiezen voor elektrische bevoorrading, stimuleren we de vraag naar schoon vervoer. Daarnaast stimuleert Den Haag bedrijven en instellingen om elektrische taxi’s te gebruiken voor hun taxivervoer. We brengen de partijen bij elkaar en nodigen ze uit om een intentieverklaring te ondertekenen. Verder wordt onderzocht of elektrsiche taxi’s een eigen plek kunnen krijgen op standplaatsen.”

In gesprek

Over het beleid inzake elektrische en uitstootvrije taxi’s verzorgt Dekker samen met haar collega’s Floris van Elzakker en Jelleke Truijen een workshop tijdens Taxi Expo 2019. “Tijdens de workshop wordt een toelichting gegeven over de maatregelen die Den Haag wil gaan nemen om haar doelstellingen te bereiken. Er is ruimte om met elkaar in gesprek te gaan en te bespreken wat we van elkaar nodig hebben om de overgang naar uitstootvrije taxi’s mogelijk te maken.”

Deelname aan Taxi Expo 2019 en de verschillende workshops is gratis voor mensen die werken in de taxibranche of bij overheden. Aanmelden kan via onderstaande knop.

Registreren

morenews

Volkswagen e-Transporter Kombi Taxi debuteert op Taxi Expo

Leusden, 9 oktober 2025 – De Taxi Expo ’25 (16 oktober in Den Bosch) is het passende decor voor de Nederlandse première van de Volkswagen e-Transporter Kombi in taxi-uitvoering. Het nieuwe model biedt plaats aan maximaal negen personen en is daarmee bij uitstek geschikt voor contract- of straattaxivervoer. Met zijn 100% elektrische aandrijflijn is hij… Lees verder ›

Merkelbag Verzekeringen / Taxiverzekering.nl – Dé specialist in taxiverzekeringen voor personenvervoer

In het personenvervoer draait alles om betrouwbaarheid. Chauffeurs willen kunnen rekenen op een verzekering die past bij hun werk en risico’s. Merkelbag Verzekeringen, met het label Taxiverzekering.nl, is al 75 jaar de specialist in verzekeringen voor taxi’s, taxibusjes en contractvervoer. Dankzij onze ervaring, persoonlijke service en scherpe premies bieden wij zekerheid op maat voor iedere… Lees verder ›

Ontdek de toekomst van elektrisch rijden bij XPENG – op de Taxi Expo 2025

Tijdens de Taxi Expo 2025 laat XPENG zien dat elektrisch rijden niet alleen slimmer, maar ook comfortabeler, veiliger en rendabeler kan zijn. Op onze stand presenteren wij met trots onze modellen: de XPENG G6, de XPENG G9 en The Next XPENG P7. XPENG is één van de meest vooruitstrevende elektrische automerken. Met een sterke focus… Lees verder ›